Garść Informacji

Parafia pod wezwaniem św. Wojciecha w Margoninie obejmuje miasto Margonin i okoliczne wsie: Dębiniec, Karolinka, Klotyldzin, Konary, Kowalewo, Lipiniec, Lipiny /kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego/, Marcinek, Margońska Wieś, Młynary, Nowy Młyn, Piłka, Rutki, Studźce, Sułaszewo i Sypniewo. Kościół i dom parafialny znajdują się przy ul. Kościelnej 8. Parafia należy do dekanatu Chodzieskiego w Archidiecezji
Gnieźnieńskiej. Pierwszy kościół pw. św. Wojciecha zbudowano w Margoninie na przełomie XII I XIII wieku. W tym ostatnim stuleciu została erygowana parafia. Obecny kościół wzniesiono w latach 1753-1755, konsekrowany w 1901 roku.

Polecamy strony

Dzisiaj jest

czwartek,
23 maja 2019

(143. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1077372

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Lipinach i Parafia św. Wojciecha w Margoninie zorganizowali Ogólnopolski Konkurs o św. Janie Pawle II, adresowany do wszystkich szkół podstawowych. Konkurs cieszył się wielkim powodzeniem, bo we wszystkich etapach jego przeprowadzenia wzięło udział prawie 120 uczniów Szkół |Podstawowych w Polsce. Akcja ta wpisuje się w obchody 100- lecia narodzin świętego. Całość rozpoczęła się wspólną Eucharystią w kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lipinach, której przewodniczył ceremoniarz papieskich pielgrzymek do Polski, Protonotariusz Apostolski, ks. prof. Jerzy Stefański.

W dwóch kategoriach: plastycznym i wiedzy wzięło udział 15 szkół z całej Polski. Do finału plastycznego zakwalifikowało się 9 szkół. Komisja konkursowa etapu plastycznego (dla klas 1-3) przyznała: 1 miejsce Maksymilianowi Kaczara ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Chrzanowie. Drugie miejsce na podium zajęła Natalia Siejka z Zagórza a trzecie Nikola Kowalewska z Lipin.

Do konkursu wiedzy, zakwalifikowało się 6 szkół. Uczniowie klas 4-7 zapoznali się szczegółowo z życiorysem świętego polaka i jego książką „Dar i tajemnica”. Bezbłędnie test wiedzy rozwiązał uczeń klasy IV, Szkoły Podstawowej im. Jana Kilińskiego w Trzemesznie – Mateusz Szczudłowski. Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno: Natalia Nawrot i Julianna Wiśniewska, uczennice Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Margoninie.

Pierwsze trzy miejsca zostały sowicie nagrodzone. Za 1 miejsce uczniowie otrzymali tableta 10”. Za 2 miejsce laureaci otrzymali smartfona a za ostatnie miejsce na podium, smartwatch. Sponsorzy nagród chcą pozostać anonimowi, choć bardzo im dziękujemy. Pomysłodawcą i koordynatorem Ogólnopolskiego Konkursu o św. Janie Pawle II, był ks. Łukasz Goroński – wikariusz z Margonina.

Aktualności

To już było...

Święta

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Rok C, I
Dzień Powszedni

Modlitwa do MB Pocieszenia

Matko Najświętsza, na tym miejscu wsławiona łaskami, co tak często wypraszałaś u Boga chorym zdrowie, ociemniałym wzrok, głuchym słuch, niedowiarkom wiarę, a wszystkim miłość Bożą. Racz i nam przyjść z pomocą. Wyjednaj nam doskonałe nawrócenie, zdrowie duszy i ciała, siły do pracy, wytrwanie w dobrym, śmierć szczęśliwą i te łaski, które są nam najbardziej potrzebne, a o które z ufnością błagamy. Święta Matko Pocieszenia nie opuszczaj nas, błogosław nam, naszym rodzinom, naszemu miastu, naszej Ojczyźnie. O to proszą Cię Twoi niegodni czciciele.  

Wyszukiwanie