XX Niedziela Zwykła - 19.08.2018r.

Festyn Parafialny dla dzieci - niedziela 19.08.2018r. godz. 12.40 - 16.00 na placu przy plebanii.

Biuro parafialne czynne na plebanii:

wtorek i piątek w godz. 15.30 - 16.30

środa w godz. 08.30 - 10.00

W każdą środę o godz. 18.00 Nowenna do Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia i Msza św. zbiorowa w intencjach nowennowych.

Modlitwa przed słynącymi łaskami Wizerunkiem Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

Matko Najświętsza, na tym miejscu wsławiona łaskami, co tak często wypraszałaś u Boga chorym zdrowie, ociemniałym wzrok, głuchym słuch, niedowiarkom wiarę, a wszystkim miłość Bożą. Racz i nam przyjść z pomocą. Wyjednaj nam doskonałe nawrócenie, zdrowie duszy i ciała, siły do pracy, wytrwanie w dobrym, śmierć szczęśliwą i te łaski, które są nam najbardziej potrzebne, a o które z ufnością błagamy. Święta Matko Pocieszenia nie opuszczaj nas, błogosław nam, naszym rodzinom, naszemu miastu, naszej Ojczyźnie. O to proszą Cię Twoi niegodni czciciele.

Witamy

Parafia pod wezwaniem św. Wojciecha w Margoninie obejmuje miasto Margonin i okoliczne wsie: Dębiniec, Karolinka, Klotyldzin, Konary, Kowalewo, Lipiniec, Lipiny /kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego/, Marcinek, Margońska Wieś, Młynary, Nowy Młyn, Piłka, Rutki, Studźce, Sułaszewo i Sypniewo. Kościół i dom parafialny znajdują się przy ul. Kościelnej 8. Parafia należy do dekanatu Chodzieskiego w Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Pierwszy kościół pw. św. Wojciecha zbudowano w Margoninie na przełomie XII I XIII wieku. W tym ostatnim stuleciu została erygowana parafia. Obecny kościół wzniesiono w latach 1753-1755, konsekrowany w 1901 roku.

Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Matki Bożej Zielnej, 15.08.2018r.

Sypniewo - 15.08.2018r. Msza św. godz. 13.00

Sypniewo przy figurze Maryi