Patron parafii św. Wojciech

Garść Informacji

Parafia pod wezwaniem św. Wojciecha w Margoninie obejmuje miasto Margonin i okoliczne wsie: Dębiniec, Karolinka, Klotyldzin, Konary, Kowalewo, Lipiniec, Lipiny /kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego/, Marcinek, Margońska Wieś, Młynary, Nowy Młyn, Piłka, Rutki, Studźce, Sułaszewo i Sypniewo. Kościół i dom parafialny znajdują się przy ul. Kościelnej 8. Parafia należy do dekanatu Chodzieskiego w Archidiecezji
Gnieźnieńskiej. Pierwszy kościół pw. św. Wojciecha zbudowano w Margoninie na przełomie XII I XIII wieku. W tym ostatnim stuleciu została erygowana parafia. Obecny kościół wzniesiono w latach 1753-1755, konsekrowany w 1901 roku.

Polecamy strony

Liturgia słowa

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1207267

Święta

Sobota, XXIV Tydzień zwykły
Rok C, I
Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

UCZCILIŚMY ŚWIĘTEGO PATRONA MŁODZIEŻY

 

W święto św. Stanisława Kostki KSM naszej parafii, przygotował oprawę Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Ks. Łukasz w homilii kierowanej do młodych, prosił by nigdy nie zgubili Jezusa. Kaznodzieja przestrzegł, że gdyby jednak tak się zdażyło, to trzeba Go szukać nigdzie indziej jak tylko w konfesjonale. Po wspólnej modlitwie KSM zaprosił młodzież na plebanię, gdzie przygotowali słodki poczęstunek i herbatkę. Młodzież wspólnie obejrzała przedstawienie o świętym patronie.

Polska Pod Krzyżem…

 

Do tej akcji włączyła się nasza wspólnota parafialna. 50 pielgrzymów na rowerach wyruszyło z Margonina do kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Lipinach. Pątnicy zatrzymali się w miejscu gdzie niegdyś stała pierwsza chrześcijańska świątynia w Margoninie pw. św. Doroty, a dziś stoi tam krzyż i pomodlili się koronką do Bożego Miłosierdzia. Po przyjeździe do Lipin zostali miło przyjęci przez mieszkańców pokrzepiającą kawą i herbatą. Wszyscy wzięli udział w Drodze Krzyżowej i Sumie Odpustowej, której przewodniczył ks. Neoprezbiter Przemysław Robaszkiewicz. Na zakończenie Eucharystii odbyła się procesja eucharystyczna oraz ks. neoprezbiter udzielił papieskiego błogosławieństwa.

W NASZEJ PARAFII


POWSTAJE NOWA WSPÓLNOTA APOSTOLSKO - MODLITEWNA


RYCERSTWO NIEPOKALANEJ 


WIĘCEJ SZCZEGUŁÓW


http://margonin.parafia.info.pl/?p=main&what=156

Dzisiaj jest

sobota,
21 września 2019

(264. dzień roku)

Aktualności

To przed nami...

To już było...

Modlitwa do MB Pocieszenia

Matko Najświętsza, na tym miejscu wsławiona łaskami, co tak często wypraszałaś u Boga chorym zdrowie, ociemniałym wzrok, głuchym słuch, niedowiarkom wiarę, a wszystkim miłość Bożą. Racz i nam przyjść z pomocą. Wyjednaj nam doskonałe nawrócenie, zdrowie duszy i ciała, siły do pracy, wytrwanie w dobrym, śmierć szczęśliwą i te łaski, które są nam najbardziej potrzebne, a o które z ufnością błagamy. Święta Matko Pocieszenia nie opuszczaj nas, błogosław nam, naszym rodzinom, naszemu miastu, naszej Ojczyźnie. O to proszą Cię Twoi niegodni czciciele.