Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej - 20.05.2015. godz. 17.30- Jego Ekscelencja Ks. Abp Henryk Muszyński

Mówimy, że bierzmowanie jest dopełnieniem i umocnieniem tego, co  zostało zapoczątkowane chrztem, czyli nowego życia, "z wody i Ducha". Czy na tym polega odrębność bierzmowania od  chrztu? Udzielanie Ducha  Świętego przez umacniające  nałożenie  ręki i namaszczenie krzyżmem  (oliwa zmieszana z balsamem) czoła bierzmowanego wydobywa  z przemiany, jaka dokonała  się w indywidualnym życiu człowieka  przez  chrzest, charyzmatyczno- wspólnotową  aktywność  chrześcijanina w wymiarze publicznym, społecznym. Bierzmowany (dorosły "dojrzałością Chrystusową") zostaje w  pełni zaangażowany  przez Chrystusa  i Kościół, staje się świadomym  apostołem Chrystusa, głosicielem Ewangelii i w świecie: w swym zawodzie i w polityce, w rodzinie i w społeczeństwie, na ulicy i w kościele.  Kościół  jako wspólnota potrzebuje koniecznie  sakramentu  bierzmowania, gdyż dojrzałe spełnienie   jego   zbawczej   misji   możliwe   jest   tylko   na  drodze  osiągnięcia  dojrzałości wspólnotowej przez jego członków.

Św. Wojciech; Margonińska Matka Boża Pocieszenia

Wtorek, III Tydzień Wielkiego Postu