Menu

Polecamy strony

Wysławiamy dzisiaj triumf Krzyża - zwycięski znak Chr. na którym dokonało się dzieło naszego zbawienia.

Każdy, kto z wiarą spogląda na Krzyż, zostaje uzdrowiony fizycznie i duchowo. Co znaczy „spoglądać na Krzyż”? To znaczy czerpać ze zdroju Bożych łask, jakie zostały zawarte w  7 sakramentach Kościoła które swoją moc otrzymują z Krzyża Chrystusa.                                                                                                                                                                                              

Panie Jezu, Twój krzyż przemienia ludzkie serca. Niech młode pokolenie polaków w tym znaku widzi źródło siły i życia oraz drogę pokory i opanowania siebie

Kościół w Krzyżu Jezusa Chrystusa zawsze widział ołtarz na którym Syn Boży dokonał zbawienia świata. To na krzyżu dokonało się dobro dla rodzaju ludzkiego, nadzieja i miłość. Krzyż jest katedrą z której Chrystus naucza  i rozdaje dary.                                

„Kiedy człowiek czyni znak krzyża i wypowiada słowa: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, wskazuje na to, że cały jest od Boga i do Niego skierowuje swój umysł, serce, ramiona i całe swe człowieczeństwo” - św. Jan Paweł II.    

Panie Jezu, Twój krzyż jest wezwaniem do przemiany życia. Niech Chrystus z wysokości krzyża dotknie naszych ran, uleczy, przemieni i uzdolni nas do bezinteresownego daru z siebie.

„Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną - nie jest Mnie godzien..."

Żeby Krzyż Chrystusa, symbol zwycięstwa, nie stał się już nigdy więcej drzewem hańby i okrucieństwa. Żeby Ofiara Syna Bożego nie była daremna.

św. Wojciech

Święta

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Dzisiaj jest

wtorek,
23 października 2018

(296. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1395

Wyszukiwanie