Menu

Polecamy strony

Wysławiamy dzisiaj triumf Krzyża - zwycięski znak Chr. na którym dokonało się dzieło naszego zbawienia.

Każdy, kto z wiarą spogląda na Krzyż, zostaje uzdrowiony fizycznie i duchowo. Co znaczy „spoglądać na Krzyż”? To znaczy czerpać ze zdroju Bożych łask, jakie zostały zawarte w  7 sakramentach Kościoła które swoją moc otrzymują z Krzyża Chrystusa.                                                                                                                                                                                              

Panie Jezu, Twój krzyż przemienia ludzkie serca. Niech młode pokolenie polaków w tym znaku widzi źródło siły i życia oraz drogę pokory i opanowania siebie

Kościół w Krzyżu Jezusa Chrystusa zawsze widział ołtarz na którym Syn Boży dokonał zbawienia świata. To na krzyżu dokonało się dobro dla rodzaju ludzkiego, nadzieja i miłość. Krzyż jest katedrą z której Chrystus naucza  i rozdaje dary.                                

„Kiedy człowiek czyni znak krzyża i wypowiada słowa: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, wskazuje na to, że cały jest od Boga i do Niego skierowuje swój umysł, serce, ramiona i całe swe człowieczeństwo” - św. Jan Paweł II.    

Panie Jezu, Twój krzyż jest wezwaniem do przemiany życia. Niech Chrystus z wysokości krzyża dotknie naszych ran, uleczy, przemieni i uzdolni nas do bezinteresownego daru z siebie.

„Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną - nie jest Mnie godzien..."

Żeby Krzyż Chrystusa, symbol zwycięstwa, nie stał się już nigdy więcej drzewem hańby i okrucieństwa. Żeby Ofiara Syna Bożego nie była daremna.

Św. Wojciech; Margonińska Matka Boża Pocieszenia

Święta

Wtorek, III Tydzień Wielkiego Postu
Rok C, I
Dzień Powszedni

Dzisiaj jest

wtorek,
26 marca 2019

(85. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
1465

Wyszukiwanie