XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.09.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela września.  W ciągu tego miesiąca, przez wstawiennictwo   Matki Bożej i wielu świętych, polecaliśmy Panu Bogu losy naszej Ojczyzny, życie i rozwój naszych dzieci, nasze rodziny. Na Mszę św. i katechezę sakramentalną godz.. 17.00  zapraszamy młodzież klas VII Szkoły Podstawowej.

2. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii katecheza dla rodziców dzieci komunijnych z klasy III A.

3. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia w środę o godz. 18.00 i Msza św. z intencji nowennowych, zbiorowych.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a po nim spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

5. W przyszłą niedzielę 1 października, rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a w zwykłe dni tygodnia o godz. 17.30.

6. Biuro Parafialne czynne na plebanii we wtorek i piątek w godz. 15.30 – 16.30 i w środę w godz. 08.30 – 10.00. Można rezerwować intencje mszalne na 2018r.

7. W sobotę 7 października o godz. 05.40 wyjazd sprzed kościoła na ogólnopolską modlitwę do Kostrzyna nad Odrą na „Różaniec do granic”. Koszt od osoby 40 zł. Zapisy po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania. Zapraszamy do wielkiej narodowej modlitwy różańcowej na granicach kraju.

8.  Można składać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Karty wyłożone na stoliku przy bocznym wyjściu z kościoła.

9. Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny bądź jubileusze składamy serdeczne życzenia. Składam Bóg zapłać za wspólną modlitwę, udział w Eucharystii, złożone dziś ofiary, za dar stołu i wszelkie przejawy życzliwości. Wszystkim dorosłym, dzieciom i młodzieży, życzymy dobrej niedzieli i miłego, udanego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, niech ono będzie dla nas wsparciem i umocnieniem w tym ostatnim tygodniu września.

W tym tygodniu patronują nam:

- 25 IX – bł. Władysław z Gielniowa (1440-1505), prezbiter, należał do zakonu braci mniejszych zwanych bernardynami; miał szczególne nabożeństwo do męki Pańskiej, wsławił się też niezwykłą czcią Najświętszego Imienia Jezus, które brał za osnowę swoich kazań;

- 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów, i Sióstr Miłosierdzia – szarytek;

- 28 IX – św. Wacław (ok. 903-935), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech;

- 29IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał;

- 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński /wulgatę/.

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.  W każdą drugą niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.  Ofiary można składać także na konto parafii:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Wojciecha,

ul. Kościelna 8, 64-830 Margonin

Bank Spółdzielczy w Margoninie:

37 8945 0002 1300 0303 2000 0010

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:

29/17

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić miejscowy Urząd Parafialny.

Margonin, dnia 27 sierpnia 2017 roku

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł