Menu

Polecamy strony

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

24.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiaj i przez całe wakacje, niedzielna wieczorna Msza św. o godz. 20.00.

2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy po modlitwie różańcowej, 10 minut przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

3. W piątek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 07.00, godz. 10.00 i godz. 17.00, godz. 18.00 w Lipinach o godz. 16.30.

4. W przyszłą niedzielę przypada odpust w Ujściu ku czci Najdroższej Krwi Pana Jezusa – suma o godz. 11.30.

5. Rozpoczęły się wakacje! Nie zapominajmy o Dniu Pańskim – NIEDZIELI i EUCHARYSTII. W każdą wakacyjną niedzielę uczestniczmy we Mszy św., bez względu na okoliczności, w jakich się znajdziemy. Damy w ten sposób świadectwo, że nasza wiara jest żywa i stanowi dla nas wielką wartość..

6. Po Mszy św. w zakrystii można zamawiać intencje mszalne. Zachęcamy do nabywania i czytania  tygodnika Przewodnik Katolicki. Dzisiejszy numer z rozważaniami na lipiec – 5 minut dla Boga.

7. Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. pralki, telewizory, komputery, lodówki ,żelazka itp. Zbiórka tego sprzętu na parkingu przy kościele w piątek 29 czerwca do godz. 12.00. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

8. Zapraszamy młodzież do udziału w Ewangelizacyjnych Dniach Młodych, które odbędą się w Gnieźnie, w dniach od 2 do 5 lipca br. Dni Młodych są dobrą okazją, by w gronie rówieśników, dziewcząt i chłopców, wspólnie szukać Jezusa i umacniać swoją wiarę. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie i na stronach internetowych Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Zgłoszenia u ks. Łukasza

9. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny bądź jubileusze. Życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

10.Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie składane ofiary, za dary na stół, za kwiaty do przyozdabiania  ołtarzy, i za wszelką okazaną pomoc, za wszelkie przejawy życzliwości i dobroci, za współodpowiedzialną troskę o sprawy duchowe i materialne naszej Wspólnoty! Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.

XI NIEDZIELA  ZWYKŁA

17.06.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od przyszłej niedzieli, 24 czerwca i przez całe wakacje niedzielna wieczorna Msza św. o godz. 20.00.

2. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy po modlitwie różańcowej, 10 minut przed wieczorną Mszą św. o godz. 18.00.

3. W środę Nowenna do Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18.00 i Msza św. w intencjach nowennowych.

4. W tym tygodniu zakończenie Roku Szkolnego. W piątek zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i rodziców na Mszę św. o godz. 09.00, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. W Lipinach też o godz. 09.00 Msza św.. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży w zwykłe dni tygodnia pół godziny przed Mszą św.

5. W sobotę obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami podczas porannej Mszy św. o godz. 07.00 obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

6. W sobotę od godz. 08.30 odwiedzimy chorych i starszych parafian z przedwakacyjna posługą sakramentalną.

7. W sobotę, 23 czerwca  na Jasnej Górze spotykają się mężczyźni. Spotkanie pod hasłem „Męskiego oblężenia Jasnej Góry” będzie okazją przeżycia Dnia Ojca u Najświętszej Matki. Wyjazd autokaru z Chodzieży z parkingu przy kościele św. Floriana o godz. 08.00.

8. W sobotę o godz. 11.30 spotkanie rodziców ministrantów i lektorów z ks. Łukaszem w kościele.

9. W przyszła niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10.Jak każdego roku zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego np. pralki, telewizory, komputery, lodówki ,żelazka itp. Zbiórka tego sprzętu na parkingu przy kościele dnia 29 czerwca do godz. 12.00. Przychody z tej akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.

11.Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny bądź jubileusze. Życzymy Bożego błogosławieństwa i polecamy opiece Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

12.We wtorek o godz. 11.00 pogrzeb śp. + Władysława Nadybskiego, l. 68, zam. ul. Mickiewicza. Wieczny odpoczynek...

13.Bardzo serdecznie dziękujemy za wszystkie składane ofiary, za dary na stół i za wszelką okazaną pomoc. Wszystkim, nie pomijając nikogo, składamy serdeczne Bóg zapłać!

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.  W każdą drugą niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.  Ofiary można składać także na konto parafii:

 

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Wojciecha,

ul. Kościelna 8, 64-830 Margonin

Bank Spółdzielczy w Margoninie:

37 8945 0002 1300 0303 2000 0010

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

          Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:

 

17/18 Grzegorz Szynfeld, st. wolny, zam. par. pw.św. Wojciecha, Margonin

         Anna Chmielewska, st. wolny, zam. par. pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, Oborniki

 

18/18 Adrian Sawicki, st. wolny, zam. par. pw. św. Marcina, Żoń

         Malwina Bartecka, st. wolny, zam. Margonin, par. pw. św. Wojciecha

 

 

        Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić miejscowy Urząd Parafialny.

 

       Margonin, 24.06.2018r.

 

św. Wojciech

Święta

Poniedziałek, XII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni

Dzisiaj jest

poniedziałek,
25 czerwca 2018

(176. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
146796

Wyszukiwanie