WNIEBOWSTĄPIENIE  PAŃSKIE

28. 05. 2017 r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj z racji Roku Św. Brata Alberta razem z nami modlą się Siostry Albertynki z Poznania i dzielą się pracą wśród wydziedziczonych społecznie. Dzisiaj dzieci klas IV przeżywają I Rocznicę Komunii Świętej.

2. Dzisiaj przypada 36. r. śmierci sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.

3. Dając świadectwo naszej miłości do Matki Boga, do środy włącznie przychodzimy na nabożeństwo majowe odprawiane do środy o godz. 17.30, a dzisiaj o godz. 16.30. Od piątku modlitewnie oczekujemy na zesłanie Ducha Świętego w dzień Zielonych Świątek. Licznie włączmy się we wspólnotową nowennę do Ducha Świętego, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło i pociecha. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe ze śpiewem litanii do Najśw. Serca Pana Jezusa w łączności z Mszą św. o godz. 18.00, a piatek po Mszy św. o godz. 16.30.

4. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Eucharystię zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach. Pan Jezus bardzo kochał dzieci, zatem pozwólmy wszystkim dzieciom przychodzić do Niego po błogosławieństwo.

5. W środę 31 maja święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.00 suma odpustowa w Chodzieży w kościele Nawiedzenia NMP.

6. W tym tygodniu I piątek miesiąca czerwca. Spowiedź św. dla dzieci, młodzieży w piątek od godz. 16.00 i Msza św. o godz. 16.30.

7. W piątek podczas Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Prymas, Abp Wojciech Polak udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i młodzieży parafii Stróżewo. W środę o godz. 16.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla tej młodzieży i świadków, a w czwartek o godz. 18.00 próba generalna z osobą towarzysząca bierzmowanym.

8. W I sobotę miesiąca czerwca o godz. 07.00 Msza św. maryjna i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, zgodnie z realizacją objawień fatimskich. O godz. 08.00 wyjazd autokarem  ks. Łukasza z młodzieżą do Gniezna na jutrznię i na Pola Lednickie z racji Lednicy Młodych. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą sakramentalna w sobotę 10 czerwca.

9. Za tydzień w niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Dla katolików dobiega końca obowiązek spowiedzi wielkanocnej.

10.W sobotę 10 czerwca o godz. 10.00 w Gnieźnie Diecezjalne Spotkanie Żywego Różańca racji 600-lecia Prymasostwa w Gnieźnie. Wyjazd z przed kościoła  o godz. 08.00. Koszt od osoby 30 zł. Zapisy w Biurze Parafialnym lub u p. Ewy Gorkowskiej.

11.Z racji Pałuckiego Festiwalu Orkiestr Dętych w  sobotę 10 czerwca podczas Mszy św. o godz. 18.00 i w niedzielę 11 czerwca o godz. 09.00 w naszym kościele będzie grała Orkiestra Góralska "Echo Zagórzan". W niedzielę na Mszy św. o godz. 10.15 w Lipinach - Orkiestra Policyjna z Wrocławia, a na Mszy św. o godz. 11.30 - Orkiestra Wojskowa Sił Zbrojnych z Torunia. W niedzielę 11 czerwca o godz. 14.30 odbędzie się Koncert Orkiestr Dętych na Rynku.- już dzisiaj na to święto muzyczne zapraszamy.

12.Jutro w poniedziałek o godz. 13.00 pogrzeb śp. + Ewy Hoffmann, l. 56, zam. ul. Kościelna. Wieczny odpoczynek... Dyrekcja i wychowawcy dzieci Szkoły Podstawowej proszą rodziców o wypisanie zezwolenia dla swych dzieci, które będą brały udział w pogrzebie pani nauczycielki.

13.Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny bądź jubileusze składamy serdeczne życzenia. Nasza ojczyzna jest tam, gdzie jest Chrystus, nasza ojczyzna jest w niebie. Idźmy w życie i żyjmy tak, aby być tam, gdzie jest nasz Pan, który wstąpił do nieba. Niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w nadziei i dążeniu do zbawienia.

W tym tygodniu patronują nam:

29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży;

1 VI – św. Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza;

3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa;

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.  W każdą drugą niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.  Ofiary można składać także na konto parafii:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Wojciecha,

ul. Kościelna 8, 64-830 Margonin

Bank Spółdzielczy w Margoninie:

37 8945 0002 1300 0303 2000 0010

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:

14/17 Maciej Nowak, st. wo;ny, zam. par. św. Wojciecha, Margonin

Alicja Michalska, st. wolny, zam. par. św. Wojciecha, Margonin

15/17 Mateusz Mordyl, st. wolny, zam. par. św. Wojciecha, Margonin

Malwina Michalska, st. wolny, zam. par. św. Wojciecha, Margonin

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomic miejscowy Urząd Parafii.

Margonin, dnia 28 maja 2017r.

Poniedziałek, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

29 maja 2017