XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 16.30 festyn dla dzieci na placu przed plebanią. W programie festynu będą konkursy, możliwość nabycia zupy, bigosu, kiełbasek z grilla, swojskiego chleba z smalcem oraz ciasto, kawa, herbata i napoje. Dla dzieci będzie za darmo zamek, zjeżdżalnia oraz wata cukrowa, popkorn i inne atrakcje. Za upieczone i ofiarowane swojskie chleby, ciasto, zupy, wędliny, produkty do bigosu, słodycze, napoje – ofiarodawcom bardzo dziękuję, Bóg zapłać!

2. W środę o godz. 18.00 nowenna do MMB Pocieszenia i Msza z intencji zbiorowych i nowennowych..

3.W piątek po Mszy św. po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej.  Po południu o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Budzyńskiej Msza św. dożynkowa parafialno-gminna z podziękowaniem za tegoroczne zebrane plony.

5. W sobotę 1 września na Polach lednickich odbędzie się „Lednica Seniora”. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 2 września nasz parafialny odpust ku czci Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

7. Sołtys Margońskiej Wsi organizuje dwudniowy wyjazd do Wrocławia w dniach 22-23 wrzesień br. Zapisy w zakrystii lub u pana Sołtysa.

8. Na naszym parafialnym cmentarzu znajdują się groby zaniedbane i o nie przedłużonej prolongacie. Prosimy o uporządkowanie grobów i dopilnowanie wszystkich formalności związanych z przedłużeniem prolongaty grobów po 20 latach od pochówku. W Biurze Parafialnym można zgłaszać likwidację grobów

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny bądź jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia i oddajemy w opiekę Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

10.Posililiśmy swoją duszę Ciałem Chrystusa. Za chwilę wrócimy do naszych domów, gdzie posilimy także nasze ciała. Dziękujmy za Kościół, który karmi nas słowem Pana i Komunią Świętą. Dziękujmy za wszystkich, którzy trudzą się, aby nam nie brakło chleba powszedniego.

Matko Boża! Rozlej na całą ludzkość działanie Twojego Płomienia Miłości teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękujemy za ofiary składane podczas dzisiejszej tacy na spłatę długu kurialnego za plebanię i za nowe ławki. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek przeżywamy dzień Fatimski. Różaniec a po nim procesja Eucharystyczna wokół kościoła o godz. 17.30.

3. W środę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego z poświęceniem kłosów zbóż, owoców, warzyw, płodów ziemi, kwiatów i ziół; tego co urosło w naszych ogrodach, na działkach i polu. W Sypniewie o godz. 13.00 przy figurze Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św. w int. mieszkańców Sypniewa, wczasowiczów i gości; jest to intencja od rodziny Państwa Hemerling.  W tę środową Maryjną uroczystość wpisuje się kolejna rocznica Cudu nad Wisłą i modlitwa rolników za  zebrane plony ziemi i przygotowanie się do dożynek parafialnych, które odbędą się 26 sierpnia.

4. W przyszłą niedzielę pragniemy zorganizować festyn dla rodzin naszej parafii, w godzinach od 12.30 do 16.30. Na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji i konkursów. Znajdzie się również coś dla dorosłych. Chętnych do pomocy przy festynie  zapraszamy w środę na godz. 18.00 do plebanii.

5. W sobotę, 15 września organizujemy pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu. Koszt 50 zł. Zapisy po Mszy w zakrystii.

6. Po Mszy św. w zakrystii można zamawiać intencje mszalne.

7. W sobotę 1 września na Polach lednickich odbędzie się „Lednica Seniora”. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

8. Sołtys Margońskiej Wsi organizuje dwudniowy wyjazd do Wrocławia w dniach 22-23 wrzesień br. Zapisy w zakrystii lub u pana Sołtysa.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, za dary stołu, za ofiarowane kwiaty do kościoła, za wszelkie przejawy życzliwości i dobroci – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom, Wczasowiczom i Gościom na dzień dzisiejszy i cały nowy tydzień - Szczęść Boże!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:

26/18 A|rkadiusz Koziarski, st. wolny, zam. par. pw. św. Marcina, Żoń

Magdalena Michałowska, st. wolny, zam.par. pw. św. Marcina, Żoń

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić miejscowy Urząd Parafialny.

Margonin, 19.08.2018r.

Wtorek, XX Tydzień zwykły