Menu

Polecamy strony

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

21.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna szczególny tydzień modlitwy za misjonarzy katolickich, którzy pracują na wszystkich kontynentach świata głosząc Ewangelię i składając czytelne świadectwo wiary. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różny sposób, na zakończenie Tygodnia Misyjnego po Mszach św. zbierać będziemy ofiary na Papieskie Dzieło Misyjne i pomoc Kościołowi w Potrzebie. 

 1. Przed nami przedostatni różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożego zwycięstwa. Nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 16.30. Dla dzieci z klas I – VIII kontynuacja konkursu różańcowego w formacie A4 - za tydzień rozstrzygnięcie i nagrody. 

 1. We wtorek 23 października o godz. 18.00 Mszę św. odprawi ks. profesor dr hab. Andrzej Bohdanowicz, bioetyk dla rodziców i małżonków pragnących umocnić swoją wiarę i poprowadzi dla nich na plebanii wykład pt.: „Integrująca rola miłości w życiu małżeńskim” – zapraszamy na to spotkanie również rodziców dzieci komunijnych z klasy III A i III B. 

 1. Na parafialnym cmentarzu dbamy o groby naszych bliskich i czynimy porządki. Bardzo serdecznie prosimy o wynoszenie tylko i wyłącznie liści na miejsce wskazane przez opiekuna cmentarza, a nie do kontenera. Związane jest to z wysokimi opłatami za wywóz śmieci. Prosimy o dopilnowanie wszystkich formalności związanych z przedłużeniem prolongaty grobów po 20 latach od pochówku. W zakrystii i w Biurze Parafialnym przyjmujemy wymienianki roczne i jednorazowe. Prosimy nie składać wymienianek na tacę. Na ołtarzu przy bocznym wyjściu z kościoła leżą karteczki, które można zabrać ze sobą i wypełnić w domu wpisując czytelnie imiona i nazwiska zmarłych.

 1. Robi się coraz zimniej i musimy pomyśleć o ogrzewaniu naszej świątyni. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczymy na zakup węgla do opalania naszego kościoła.

 2. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w kościołach w Polsce. Nie dziwmy się zatem, że ministranci będą uważnie przyglądać się wszystkim wychodzącym ze świątyni.

 3. Dzisiaj w godz. 09.00 – 14.00 w ambulansie przy Domu Kultury można oddać krew dla potrzebujących. Mile widziani honorowi dawcy krwi.

 4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Jerzego Szymańskiego, l. 81, zam. Konary. Wieczny odpoczynek… 

 1. Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy serdeczne życzenia. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary, za dar stołu przynoszone na plebanię , za wszelką okazaną pomoc. Każdy z nas jest misjonarzem, który od momentu chrztu świętego został włączony w misyjny szlak Kościoła. Niech Bóg nas umocni błogosławieństwem, abyśmy życiem świadczyli, że jesteśmy misjonarzami jego Syna.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

14.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na spłatę kredytu za odbudowaną plebanię i na nowe ławki – Bóg zapłać! W przyszłym miesiącu będą nowe konfesjonały.

 2. Dzisiaj, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Po Mszy św. o godz. 09.00 nabożeństwo różańcowe w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników naszych Szkół.

 3. Dzisiaj też obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do skarbonki na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia służący wsparciu zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Po Mszy św. o godz. 11.30 montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego – zapraszamy! Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie grała Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji z Warszawy.

 4. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Prymas Polski kard. August Hlond mawiał, że różaniec to modlitwa potężna i tą bronią pokonamy zło. Nabożeństwa różańcowe o godz. 17.30, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.Wszystkich Parafian zapraszamy na tę modlitwę zgromadzonych wokół Maryi naszej Matki.

 5. We wtorek, 16 października, w dzień św. Jadwigi Śląskiej, przypada 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły, na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości, wyrozumiałości i mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

 6. W czwartek święto św. Łukasza, Ew. Dzień modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. W Kolegiacie Chodzieskiej o godz. 18.00 różaniec w intencji zmarłych i żyjących Pracowników Służby Zdrowie i osób chorych oraz Msza św. z homilią. O godz. 19.00 wspólna AGAPA w domu parafialnym - ks. Paweł, kapelan Slużby Zdrowia - zapraszam

 7. Ks. Łukasz zachęca do wzięcia udziału w konkursie październikowym dzieci z klas I – VIII. Należy dowolna metodą na stronie A4 przygotować jedną tajemnicę różańcową. Rozstrzygnięcie konkursu 28 października po Mszy św. o godz. 11.30

 8. W przyszłą niedzielę w godz. 09.00 – 14.00 w ambulansie przy Domu Kultury będzie można oddać krew dla potrzebujących. Mile widziani honorowi dawcy krwi.

 9. Za tydzień dla Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, podczas nabożeństw odbędzie się liczenie wiernych uczęszczających na Mszę św. i Komunikujących, tzw. niedziela dominicantes i comunicantes.

 10. Jutro, 15 października przeżywamy "Dzień Dziecka Utraconego". W Kolegiacie Chodzieskiej o godz. 18.00 różaniec w int. zmarłych dzieci i ich rodzin i Msza św.

 11. Jutro, w poniedziałek o godz. 14.00 pogrzeb śp. + Barbary Mączyńskiej, l. 81, zam. ul. Okopowa. Wieczny odpoczynek...

 12. Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy serdeczne życzenia. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane ofiary, za dar stołu przynoszone na plebanię , za wszelką okazaną pomoc. Wszystkim za wszystko składamy najszczersze Bóg zapłać.

 

W tym tygodniu patronują nam:

- 15.X. - św. Teresa z Avilla              - 18.X – św. Łukasz Ewangelista

- 16.X. – św. Jadwiga Śląska             - 19.X. – św. Jan od Krzyża

- 17.X. – św. Ignacy Antiocheński    - 20.X. – św. Jan Kanty

Wdzięczni Panu Bogu za dar Eucharystii i życie Świętego Jana Pawła II, nauczyciela, podejmijmy trud ciągłej edukacji, by wzrastać w mądrości Bożej i ludzkiej, by móc odpowiedzialnie tworzyć cywilizację miłości.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

07.10.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Dzisiaj dzień Matki Bożej Królowej Różańca Świętego, podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.

2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedziele o godz. 16.30. W Lipinach o godz. 18.00, w sobotę i niedzielę pół godz. przed Mszą św.

3. We wtorek o godz. 19.00 na plebanii katecheza dla rodziców dzieci komunijnych z klasy III B.

4. W piątek po wieczornej Mszy św. katecheza o bierzmowaniu dla klas VII.

5. W sobotę, 13 października dzień fatimski, o godz. 07.00 Msza św. nabożeństwo różańcowe i procesja z Najśw. Sakramentem. Mszę św. o godz. 18.00 w sobotę uświetni oprawę muzyczną Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej z Gdyni, zakończoną modlitwą w intencji Ojczyzny z błogosławieństwem Najśw. Sakramentem i krótkim koncertem.

6. W przyszłą niedzielę 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Po Mszy św. o godz. 09.00 nabożeństwo różańcowe w intencji Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników naszych Szkół. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie grała Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji z Warszawy.

7. Za tydzień obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po Mszy św. można złożyć ofiarę do skarbonki na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia służący wsparciu zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Po Mszy św. o godz. 11.30 montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Papieskiego – zapraszamy!

8. Przyszła niedziela, to niedziela inwestycyjna.

9. W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zgłaszać likwidację grobów lub uiszczać przedłużenie grobów po 20 latach od pochówku i składać wymienianki jednorazowe i roczne.

10. W sobotę na Rynku naszego miasta od godz. 15.30 i w niedzielę od godz. 15.00 odbędzie się II Pałucki Festiwal Orkiestr Dętych. Wystąpią: Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej z Gdyni; Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji z Warszawy; Orkiestra Dęta KWB z Konina i Akademicka Orkiestra Dęta z Olsztyna. Parafian zapraszamy na jedyne, niepowtarzalne koncerty.

11. W minionym tygodniu w Gołańczy odbył się pogrzeb śp. + Piotra Wekwert, l. 57, zam. ul. Kościelna. Wieczny odpoczynek...

12. Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, bądź jubileusze składamy serdeczne życzenia. Bardzo serdecznie zachęcamy o wstępowanie do wspólnoty Żywego Różańca, można się zapisywać po Mszy św. w zakrystii lub u p. Ewy Gorkowskiej. Modlitwa różańcowa to nie problem czasu, ale serca. Dziękujemy za dary stołu i za wszelka okazaną pomoc. Wszystkim za wszystko składam najszczersze Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam

- 9.X. – bł. Wincenty Kadłubek

- 11.X. - św. Jana XXIII

- 13.X – bł. Honorat Koźmiński                                                              Modlitwa różańcowa to nie problem czasu, ale serca...

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

          Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:

 

29/18 Paweł Pawłowski, st. wolny, zam. par. pw. św. Katarzyny, Smogulec

          Beata Stachowiak, st. wolny, zam. par. pw. św. Wojciecha, Margonin

 

 

        Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić miejscowy Urząd Parafialny.

 

       Margonin, 21.10.2018r.

 

św. Wojciech

Święta

Wtorek, XXIX Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Kapistrana, prezbitera albo wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa

Dzisiaj jest

wtorek,
23 października 2018

(296. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
163526

Wyszukiwanie