Patron parafii św. Wojciech

Garść Informacji

Parafia pod wezwaniem św. Wojciecha w Margoninie obejmuje miasto Margonin i okoliczne wsie: Dębiniec, Karolinka, Klotyldzin, Konary, Kowalewo, Lipiniec, Lipiny /kaplica pw. Podwyższenia Krzyża Świętego/, Marcinek, Margońska Wieś, Młynary, Nowy Młyn, Piłka, Rutki, Studźce, Sułaszewo i Sypniewo. Kościół i dom parafialny znajdują się przy ul. Kościelnej 8. Parafia należy do dekanatu Chodzieskiego w Archidiecezji
Gnieźnieńskiej. Pierwszy kościół pw. św. Wojciecha zbudowano w Margoninie na przełomie XII I XIII wieku. W tym ostatnim stuleciu została erygowana parafia. Obecny kościół wzniesiono w latach 1753-1755, konsekrowany w 1901 roku.

Polecamy strony

Wyszukiwanie

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
213709

Święta

Czwartek, XV Tydzień zwykły
Rok C, I
Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14. 07. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Składam serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary na spłatę użyczenia kurialnego na nowe ławki, nowe nagłośnienie i renowacje rokokowych konfesjonałów oraz za wszelkie ofiary składane na konto parafialne w formie darowizny – Bóg zapłać! W tym tygodniu zostały zakończone prace związane z założeniem nowego nagłośnienia w naszym kościele. W miarę naszych parafialnych możliwości będziemy firmiej wynagradzać za wykonana pracę.

2. We w wtorek święto NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo Maryjne i odnowienie przymierza Szkaplerza Świętego. Zapraszamy czcicieli Maryi i wszystkich, którzy noszą „Szkaplerz” do wspólnej modlitwy.

3. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia i Msza św. z intencji nowennowych, zbiorowych.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 różaniec i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

5. Po Mszy św. w zakrystii można zamawiać intencje mszalne.

6. Informacja dla Pielgrzymów z Mediugorie, spotkanie popielgrzymkowe odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia.

7. Na naszym parafialnym cmentarzu znajdują się groby zaniedbane i o nie przedłużonej prolongacie. Prosimy o uporządkowanie grobów i dopilnowanie wszystkich formalności związanych z przedłużeniem prolongaty grobów po 20 latach od pochówku. W Biurze Parafialnym można zgłaszać likwidację grobów.

8. Dzisiaj Festiwal Orkiestr Dętych o godz. 15.00 na Rynku naszego miasta. W imieniu organizatorów – Burmistrza i Gminnego Ośrodka Kultury, zapraszamy parafian do licznego udziału w tym muzycznym wydarzeniu. Orkiestry też będą grały na mszach świętych o godz. 09.00 0 11.30 w naszym kościele parafialnym.

9. Z radością informujemy, że w czerwcu br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak, Prymas Polski, erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie.Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do:

- wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę;

- osób prowadzących katechezę dla narzeczonych;

- katechetów świeckich i duchownych w zakresie kształcenia dodatkowego. Program studiów obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu, według planu podanego na początku roku formacyjnego. Studium przybliża wybrane zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, pastoralnej, historii Kościoła, liturgiki, nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie, katolickiej nauki społecznej oraz kultury i sztuki chrześcijańskiej. Bliższe informacje nt. Studium podane są na stronie internetowej archidiecezja.pl w zakładce – polecamy. Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji formacyjnej.

10.Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny bądź jubileusze składam serdeczne życzenia i oddaję w opiekę Margonińskiej Matce Bożej Pocieszenia.

11.Dowiedzieliśmy się dzisiaj, że Samarytanin nie ograniczył się tylko do krótkotrwałej pomocy napotkanemu człowiekowi. Zawiósł go do gospody i powierzył w dobre ręce. Pomyślmy, jak przeżyta Msza Święta utrwali w nas na dłużej postanowienie większej miłości bliźniego.

 

 

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

07. 07. 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W wakacje niedzielna wieczorna Msza św. o godz. 20.00.

2. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia i Msza św. z intencji nowennowych, zbiorowych.

3. W sobotę dzień fatimski - o godz. 17.30 Modlitwa różańcowa i msza św. z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

4. Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do włączenia się w pielgrzymowanie od 28 lipca do 6 sierpnia.

5. Po Mszy św. w zakrystii można zamawiać intencje mszalne.

6. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca. Składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na spłatę ławek, renowację rokokowych konfesjonałów, nowego nagłośnienia w kościele i renowację witraża w 

 prezbiterium od strony zakrystii. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!

7. W przyszłą niedzielę Festiwal Orkiestr Dętych o godz. 15.00 na Rynku naszego miasta. Wystąpi m.in. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza w góralskich strojach, Orkiestra Wojskowa z Koszalina, Orkiestra Marynarki Wojennej z Świnoujścia, Orkiestra z Mszany Górnej i jeszcze inne. Orkiestry też będą grały na mszach świętych w naszym kościele parafialnym.

8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

a/ w poniedziałek: św. Jana Z Dukli

b/ w czwartek: św. Benedyka, opata, patrona Europy,

c/ w piątek: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa,

d/ w sobotę: Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

9.Wszystkim osobom, które w tym tygodniu obchodzą urodziny, imieniny bądź jubileusze składam serdeczne życzenia i oddaję w opiekę Margonińskiej Matce Bożej Pocieszenia.

10.We wtorek o godz. 14.00 pogrzeb śp. + Teresy Lenarczyk, l. 59, zam. Lipiniec. Wieczny odpoczynek...

11.Wszystkim dorosłym, dzieciom i młodzieży planującym wakacyjny wypoczynek oraz wczasowiczom i gościom życzymy pogody … ducha, dobrego odpoczynku – ale najważniejsze z Bogiem – w modlitwie, niedzielnej Mszy św. i zachowaniem wszystkich zasad wiary. Niech Bóg błogosławi, a Jego Opatrzność prowadzi. Szczęść Boże!

 

 

 

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

Do zawarcia Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

 

 

 

22/19 Maciej Góra, st.wolny, zam. Plewiska, par. bł. Jerzego Popiełuszki

          Weronika Szulińska, st. wolny, zam. par. pw. św. Wojciecha, Margonin

          

 

 Ktokolwiek wiedziłby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić Urząd Parafialny.

 

Margonin, dnia 14.07.2019 r.

Dzisiaj jest

czwartek,
18 lipca 2019

(199. dzień roku)

Aktualności

To przed nami...

To już było...

Modlitwa do MB Pocieszenia

Matko Najświętsza, na tym miejscu wsławiona łaskami, co tak często wypraszałaś u Boga chorym zdrowie, ociemniałym wzrok, głuchym słuch, niedowiarkom wiarę, a wszystkim miłość Bożą. Racz i nam przyjść z pomocą. Wyjednaj nam doskonałe nawrócenie, zdrowie duszy i ciała, siły do pracy, wytrwanie w dobrym, śmierć szczęśliwą i te łaski, które są nam najbardziej potrzebne, a o które z ufnością błagamy. Święta Matko Pocieszenia nie opuszczaj nas, błogosław nam, naszym rodzinom, naszemu miastu, naszej Ojczyźnie. O to proszą Cię Twoi niegodni czciciele.