XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.11.2017 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie książeczek dzieciom komunijny i po Mszy św. pobranie miry szatek liturgicznych, a na Eucharystie i katechezą o godz. 17.00 zapraszamy klasy III gimnazjalne.

2. W środę 22 listopada, św. Cecylii, Patronki chórów i muzyki kościelnej. Z tej okazji Chórowi Parafialnemu „Cantata” pod przewodnictwem dyrygenta p. Tomasza Maliszewskiego  życzymy wiele sukcesów i osiągnięć w śpiewie na chwałę Bogu i ku czci swej Patronki. Zapraszamy i zachęcamy parafian o pomnażanie liczebności głosów chóralnych. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 będzie u nas gościł chór z Parafii Nawiedzenia NMP z Chodzieży.

3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Tego dnia można zyskać odpust zupełny, który jest darowaniem kary za popełnione i odpuszczone grzechy. Uroczystą  Mszę św. o godz. 11.30 z błogosławieństwem małżonków jubilatów różnych jubileuszy, odprawi ks. Bp Bogdan Wojtuś. Do jubilatów dotarły lub dotrą zaproszenia na tę uroczystość.

4. W Biurze Parafialnym lub w zakrystii przyjmujemy wymienianki roczne.

5. Dziękujemy za ofiary z minionego tygodnia na Kościół Prześladowany na Wschodzie – Bóg zapłać!

6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Henryka Krząkała, l. 87, zam. ul. Polna. Wieczny odpoczynek...

7. Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów. Pomnażajmy także talenty doczesne, by nasze życie i praca służyły także innym i pomagały im spotkać Chrystusa.

Parafia i wszystko co do niej należy jest naszym wspólnym dobrem.  Na nas wszystkich spoczywa odpowiedzialność za rozwój dóbr duchowych i materialnych.  W każdą drugą niedzielę możemy składać dobrowolną ofiarę na potrzeby naszej parafii.  Ofiary można składać także na konto parafii:

Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Wojciecha,

ul. Kościelna 8, 64-830 Margonin

Bank Spółdzielczy w Margoninie:

37 8945 0002 1300 0303 2000 0010

Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!

ZAPOWIEDZI  PRZEDŚLUBNE

Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:

30/17

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić miejscowy Urząd Parafialny.

Margonin, dnia  2017 roku

Piątek, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie Św