Menu

Polecamy strony

III NIEDZIELA ADWENTU

16.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Roraty dla dzieci w tym tygodniu we wtorek, czwartek o godz. 17.00. W piątek o godz. 06.30 dla młodzieży. Dla dorosłych w poniedziałek i sobotę o godz. 07.00. W Lipinach w środę o godz. 16.45. 

 1. Jutro w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii posiedzenie Rady Duszpasterskiej i Rady Ekonomicznej naszej parafii. Spotkanie Chóry Parafialnego "Cantata" o godz. 19.00. 

 1. W środę w naszej parafii odbędzie się Spowiedź Adwentowa. Księża spowiadać będą przed południem od godz. 10.00 – 11.30. Po południu od godz. 14.30 – 15.30 i od godz. 16.00 – 17.00. i wieczorem od godz. 19.15 – 20.00. W Lipinach od godz. 16.00 – 16.50.

 2. W tym tygodniu ze względu na spowiedzi adwentowe w parafiach dekanatu, nie będzie okazji do spowiedzi św. przed wieczorną Mszą św. Można spowiadać się w zwykłe dni tygodnia od godz. 06.30 - 06.55. Biuro Parafialne czynne we wtorek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. W środę od godz. 08.30 – 10.00 i w piątek od godz. 15.30 – 16.30.

 1. W opłatki na stół wigilijny, świece Caritas można zaopatrzyć się po Mszy św. u przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas

 1. W piątek od godz. 09.00 odwiedziny chorych z Komunią Świętą z racji świąt Narodzenia Pańskiego dla tych, którzy jeszcze w grudniu z sakramentów nie skorzystali. Prosimy chorych i tych co nie mogą dotrzeć do świątyni, do czwartku zgłaszać.

 1. Za tydzień w IV Niedzielę Adwentu ofiary zbierane na tacę przeznaczymy na zakup węgla do opalania naszej świątyni.

 1. W minioną niedzielę za ofiary na Pomoc Kościołowi na Wschodzie parafianom dziękujemy – Bóg zapłać!.

 1. Wychodząc z kościoła możemy nabyć sianko na stół wigilijny.

 1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia za wstawiennictwem Matki Bożej głównej Patronki Adwentu życzymy wielu łask Bożych i wszelkiej pomyślności. 

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. + Amelii Białeckiej, l. 95, zam. Lipiniec. Wieczny odpoczynek...

 1. W duchu wdzięczności, idźmy odważnie i radośnie, by głosić światu, że pośród nas stoi Ten, który daje prawdziwą radość, wolność, prawdę i obdarza błogosławieństwem Boga.

II NIEDZIELA ADWENTU

09.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziękujemy z dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne – Bóg zapłać!

 1. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się po Mszy św. u przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas. Ofiary z opłatków przeznaczamy na siostry klauzurowe, które opłatki wypiekają. Siostry są wdzięczne za dar materialny i każdego dnia modlą się za naszych parafian. Można nabyć świece „Caritas” – na stół wigilijny. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii w środę 19 grudnia.

 1. W tym tygodniu Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 17.00. Roraty dla młodzieży w piątek o godz. 06.30 i kakao oraz herbata na plebanii. Dla dorosłych Roraty w poniedziałek i sobotę o godz. 07.00. Roraty w Lipinach w środę o godz. 16.30.

 1. We wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 na plebanii spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych z klasy III A.

 1. W czwartek 13 grudnia, wspominamy smutną rocznicę wybuchu stanu wojennego w 1981r.. Jak zawsze, ogarniamy modlitwą wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość współczesnej Ojczyzny-RP. Uczynimy to przede wszystkim podczas Mszy św.

 1. Dzisiaj tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” Naszej pomocy materialnej i modlitewnej oczekują wierni spragnieni wiary i miłości do Boga i przyjaźni ludzi.

 1. Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Margoninie, wychowawcom, nauczycielom i katechetom dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Parafialny Oddział Caritas w sklepie „Biedronka”, w przygotowanie paczek żywnościowych dla potrzebujących.

I NIEDZIELA ADWENTU

02.12.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Rozpoczął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W opłatki wigilijne można zaopatrzyć się po Mszy św. u przedstawicieli Parafialnego Oddziału Caritas lub w godzinach otwarcia Biura Parafialnego. Nie nabywajmy opłatków z niewiadomego źródła i niewiadomo z czego wykonane. Dzielenie się opłatkiem w Wigilię w rodzinnym gronie, to nasz tak bardzo chrześcijański zwyczaj, dlatego nabywajmy przy parafii poświęcone opłatki. Można nabyć świece „Caritas”– na stół wigilijny, których dochód jest przeznaczony na pomoc osobom ubogim. 

 1. Najpiękniejszym wzorem Adwentowego oczekiwania jest Matka Boża. Wraz z Nią będziemy kroczyć w tym Roku Liturgicznym uczestnicząc w Roratach. W tym tygodniu Roraty dla dzieci ww wtorek, czwartek o godz.17.00, w piatek o godz. 06.30 dla młodzieży. Po piątkowych Roratach zapraszamy młodzież na plebanię na kakao i herbatę. Niech nasz gorliwy udział w Roratach i podjęte adwentowe postanowienia będą wyrazem pragnienia jak najlepszego przeżycia Adwentu. Dla starszych Roraty w poniedziałek i sobotę o godz. 07.00, w Lipinach w środę o godz. 16.30.

 1. W środę, czwartek i piątek Rekolekcje Szkolne dla Szkoły Podstawowej w Margoninie. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek grudnia. Nabożeństwo o powołania i Godzina Święta w czwartek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.

 1. W sobotę 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 07.30, o godz. 10.00. Od godz. 12.00 – 13.00 „Godzina Łaski dla Świat” z modlitwą i uwielbieniem przed Najśw. Sakramentem. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym.

 1. Chorych i starszych parafian odwiedzimy w najbliższą sobotę 8. XII z świąteczną posługą sakramentalną od godz. 8.30. W zakrystii można zgłaszać nowych parafian na spowiedź i Komunię św. świąteczn

 2. W czwartek w Przychodni Lekarzy Rodzinnych przy ul. Polnej od godz. 14.00 Firma INTRA Diagnostyka Słuchu przeprowadzi bezpłatne badania słuchu. Zapisy w Przychodni.

 3. W przyszłą niedzielę Mszę św. o godz. 11.30 z błogosławieństwem małżonków jubilatów różnych jubileuszy, odprawi ks. Bp Bogdan Wojtuś. Małżonków jubilatów zapraszamy na to szczególne uroczyste modlitewne spotkanie. Do jubilatów dotarły zaproszenia na tę uroczystość.

 1. Za tydzień w niedzielę składka inwestycyjna. W II Niedzielę Adwentu, tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

          Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:

 

31/18 

 

 

        Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić miejscowy Urząd Parafialny.

 

       Margonin, 09.12.2018r.

 

św. Wojciech

Święta

Niedziela, III Tydzień Adwentu
Rok C, I
Trzecia Niedziela Adwentu

Dzisiaj jest

niedziela,
16 grudnia 2018

(350. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
172071

Wyszukiwanie