Menu

Polecamy strony

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

19.08.2018 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 do godz. 16.30 festyn dla dzieci na placu przed plebanią. W programie festynu będą konkursy, możliwość nabycia zupy, bigosu, kiełbasek z grilla, swojskiego chleba z smalcem oraz ciasto, kawa, herbata i napoje. Dla dzieci będzie za darmo zamek, zjeżdżalnia oraz wata cukrowa, popkorn i inne atrakcje. Za upieczone i ofiarowane swojskie chleby, ciasto, zupy, wędliny, produkty do bigosu, słodycze, napoje – ofiarodawcom bardzo dziękuję, Bóg zapłać!

2. W środę o godz. 18.00 nowenna do MMB Pocieszenia i Msza z intencji zbiorowych i nowennowych..

3.W piątek po Mszy św. po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Bożego miłosierdzia.

4. W przyszłą niedzielę, 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej.  Po południu o godz. 14.00 na stadionie przy ul. Budzyńskiej Msza św. dożynkowa parafialno-gminna z podziękowaniem za tegoroczne zebrane plony.

5. W sobotę 1 września na Polach lednickich odbędzie się „Lednica Seniora”. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

6. Za dwa tygodnie, w niedzielę 2 września nasz parafialny odpust ku czci Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

7. Sołtys Margońskiej Wsi organizuje dwudniowy wyjazd do Wrocławia w dniach 22-23 wrzesień br. Zapisy w zakrystii lub u pana Sołtysa.

8. Na naszym parafialnym cmentarzu znajdują się groby zaniedbane i o nie przedłużonej prolongacie. Prosimy o uporządkowanie grobów i dopilnowanie wszystkich formalności związanych z przedłużeniem prolongaty grobów po 20 latach od pochówku. W Biurze Parafialnym można zgłaszać likwidację grobów

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny bądź jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia i oddajemy w opiekę Margonińskiej Matki Bożej Pocieszenia.

10.Posililiśmy swoją duszę Ciałem Chrystusa. Za chwilę wrócimy do naszych domów, gdzie posilimy także nasze ciała. Dziękujmy za Kościół, który karmi nas słowem Pana i Komunią Świętą. Dziękujmy za wszystkich, którzy trudzą się, aby nam nie brakło chleba powszedniego. 

 

Matko Boża! Rozlej na całą ludzkość działanie Twojego Płomienia Miłości teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2018r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękujemy za ofiary składane podczas dzisiejszej tacy na spłatę długu kurialnego za plebanię i za nowe ławki. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek przeżywamy dzień Fatimski. Różaniec a po nim procesja Eucharystyczna wokół kościoła o godz. 17.30.

3. W środę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. według porządku niedzielnego z poświęceniem kłosów zbóż, owoców, warzyw, płodów ziemi, kwiatów i ziół; tego co urosło w naszych ogrodach, na działkach i polu. W Sypniewie o godz. 13.00 przy figurze Matki Bożej zostanie odprawiona Msza św. w int. mieszkańców Sypniewa, wczasowiczów i gości; jest to intencja od rodziny Państwa Hemerling.  W tę środową Maryjną uroczystość wpisuje się kolejna rocznica Cudu nad Wisłą i modlitwa rolników za  zebrane plony ziemi i przygotowanie się do dożynek parafialnych, które odbędą się 26 sierpnia.

4. W przyszłą niedzielę pragniemy zorganizować festyn dla rodzin naszej parafii, w godzinach od 12.30 do 16.30. Na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji i konkursów. Znajdzie się również coś dla dorosłych. Chętnych do pomocy przy festynie  zapraszamy w środę na godz. 18.00 do plebanii.

5. W sobotę, 15 września organizujemy pielgrzymkę parafialną do Gietrzwałdu. Koszt 50 zł. Zapisy po Mszy w zakrystii.

6. Po Mszy św. w zakrystii można zamawiać intencje mszalne.

7. W sobotę 1 września na Polach lednickich odbędzie się „Lednica Seniora”. Zapisy w zakrystii lub w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

8. Sołtys Margońskiej Wsi organizuje dwudniowy wyjazd do Wrocławia w dniach 22-23 wrzesień br. Zapisy w zakrystii lub u pana Sołtysa.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni składamy najlepsze życzenia. Dziękujemy za wszystkie składane ofiary, za dary stołu, za ofiarowane kwiaty do kościoła, za wszelkie przejawy życzliwości i dobroci – Bóg zapłać! Wszystkim Parafianom, Wczasowiczom i Gościom na dzień dzisiejszy i cały nowy tydzień - Szczęść Boże!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

 

          Do Sakramentu  Małżeństwa  przygotowują  się:


26/18 A|rkadiusz Koziarski, st. wolny, zam. par. pw. św. Marcina, Żoń

         Magdalena Michałowska, st. wolny, zam.par. pw. św. Marcina, Żoń

 

 

        Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między w/w nupturientami w sumieniu zobowiązany jest powiadomić miejscowy Urząd Parafialny.

 

       Margonin, 19.08.2018r.

 

św. Wojciech

Święta

Wtorek, XX Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Dzisiaj jest

wtorek,
21 sierpnia 2018

(233. dzień roku)

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
154086

Wyszukiwanie