MB Częstochowskiej - 26.08.2016r.

Wniebowzięta Panienka - Matka Boża Zielna, 15.08.2016r.

Dzisiejsza uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny kieruje nasz wzrok ku niebu, tam skąd również w 1920 roku przyszła pomoc dla naszej Ojczyzny. Walczącym wtedy nad Wisłą żołnierzom, zarówno polskim, jak i rosyjskim ukazała się Niewiasta obleczona w słońce. Wierzący pozostali przy Maryi, a tamci pouciekali. I tak jest do dzisiaj. Maryja, która wspomogła polskich żołnierzy w walce, dziś zaprasza  także każdego z nas do podjęcia duchowej walki z naszymi wadami i grzechami, abyśmy razem z Nią i Jej Synem mogli znaleźć się po zakończeniu ziemskiej pielgrzymki przed obliczem Boga w Jego królestwie.

W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. celebrowane są według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kłosów zbóż, płodów roli, ważyw, kwiatów i ziół. Zapamiętajmy, że uroczystość dzisiejsza, pomimo, że wypada w ciągu tygodnia, jest świętem zobowiązującym do uczestniczenia w Mszy świętej. Zadbajmy o nasze dusze nieśmiertelne.

Wniebowzięcie NMPanny - 15.08.2016r.

Poniedziałek, XXV Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie bł

25 września 2017